Vítejte na mojí Webovce

.

NFS-Carbone

Novinky roku 2006

Samotný název Carbon se váže k místu „Carbon Canyon“ v Kalifornii, což je tradiční místo střetu drsných závodníků. Jízdu si stejně jako v Undergroundech užijete jen za tmy, což části hráčů tehdy vadilo. Po městě se budete samozřejmě moci volně prohánět, či si jen tak pro radost dávat závody se zrovna projíždějícími borci tunery. Hlavní závody se odehrají v kaňonech, jak to místo z názvu napovídá, kde sídlí konkurenční gangy. Ty zbývající závody se ukryjí do 3 rozsáhlých zón ve městě, kde si budete muset vydobýt jednotlivé okrsky. Těch bude v každé zóně sedm a za jejich dokončení budete odměněni nějakým bonusem (třeba slevou na tuning).

Poslední díly NFS se vždy točily kolem nějaké partičky závodníků. Ta v Carbonu sehraje významnější roli, protože si ten „tým“ sestavíte sami. Omezuje vás samozřejmě počet míst, a tak si pečlivě budete vybírat, koho k sobě přiberete. Jednotlivé postavy se budou lišit především ve svých schopnostech, tedy i následném využití. S nimi lze vstoupit buďto rovnou do závodu, nebo je během závodu povolat, kupříkladu si povoláte Blockera na zbrždění aut před vámi.

Když už povyrostl význam vaší „crew“, zmenšil se význam policie. Ta ve hře bude účinkovat, nicméně ne tolik jako v předešlém Most Wanted. Policie nebude disponovat nijak zvlášť velkým počtem vozů, nebudou se chovat tak agresivně, nebude jim problém s lepším autem ujet a nebudou na vás nastražovat zátarasy. Svoji povinnost však budou plnit a za rychlou jízdu se vás pokusí zpoplatnit. Zajisté je stejně jako ve skutečnosti nebude radno dráždit, takže promáčknutím karosérie policejního vozu si uděláte pěkný šrám ve vašem spisu na stanici, který půjde těžko vyžehlit. Nebojte, český bodový systém autoři údajně neplánují.

Svůj návrat zde zažije závodnický mód Drift Racing. Tradiční otázky kolem nových závodních her jsou: kolik tam bude aut a jaký bude model poškození? Na vaší garáž se bude těšit 50-100 vozítek ve třech kategorií – Tuner, Exotic a Muscle. Prostředí bude zničitelné, například zábradlí se bude realisticky ohýbat podle dynamiky vašeho nárazu, ač model poškození samotných aut zůstane jako v posledních dílech nulový.

Jak jistě víte, Carbon se stane první NFS hrou na novém PlayStationu 3. Zatím bohužel nebylo ohlášeno, jak využije jeho prostorový ovladač. Stejně tak se neví další věci jako, jestli se zde objeví nějaká auta, která jsme zatím nemohli spatřit v reálu, nebo zdali bude mezi jednotlivými částmi města loadovací obrazovka. Nejen tyto a i další informace se snad dovíme v srpnu na Game Convention v Lipsku. Prozatím to s vydáním Need for Speed Carbon vypadá na letošní zimu a to pro vskutku hojný počet platforem: Nintendo DS, GameBoy Advance, GameCube a Wii, Sony PSP, PS2 a PS3, Microsoft Xbox, Xbox 360 a PC.
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.