Vítejte na mojí Webovce

.

Novinky ze světa hardweru

AMD se rozmluvilo o nedostatku svých procesorůStephen DiFranco, Global Consumer Channel viceprezident se vyjádřil k problému, který momentálně sužuje AMD, a sice částečnou neschopnost uspokojit poptávku. Poměrně široce se rozšířil názor, že za tuto situaci může Dell, jenž prý syslí AMD čipy pro své počítače. Avšak toto se dle DiFranca nezakládá na skutečnosti, protože dodávky Dellu se ještě příliš neprojevily - tyto počítače jsou na trhu příliš krátce.Hlavním důvodem tedy 'překvapivě' je, že poptávka zákazníků překračuje nabídku. "Typicky se poptávka zvyšuje v prosinci. Tento rok jsme však zaznamenali zvýšený zájem dříve než obvykle a naše sklady se tak vyprázdnily," řekl DiFranco. Na otázku, zda se nebojí, že zákazníci přejdou ke konkurenci, odvětil, že od nich nepředpokládá ukvapené kroky a že věrnost značce se zakládá na letech zkušeností. Ostatně co jiného by také mohl říci.

Přehrávač s provokativním názvem P.PodNově představený přehrávač se strategicky zvoleným názvem P.Pod nemá se společností Apple a jejich iPody téměř nic společného. Tedy kromě názvu a toho, že se také jedná o mp3 přehrávač. Novinka nabízí 3“ dlouhý a 1“ vysoký černobílý displej a poradí si s formáty mp3 a wma. Obsahuje jednu AAA baterii, podporuje zobrazování textu písně během přehrávání a nabízí 256MB skladovacího prostoru.


Přehrávač se začíná prodávat za cenu $27 a je velice pravděpodobné, že se název nebude líbit společnosti Apple a ta podá žalobu. Ta se však doposud nijak oficiálně nevyjádřila.

88400 prodaných konzolí PlayStation 3 za první dva dnyNová konzole společnosti Sony je v Japonsku v prodeji dva dny. Nyní společnost oznámila počet prodaných těchto konzolí PlayStation 3. Dva dny od vypuštění se jich totiž prodalo více než 88 400 kusů.


Podle odhadů budou dostupné zásoby brzy vyprodány, neboť Sony uvolnilo na začátek pouze 100 000 kusů. Premiéra této konzole v USA je naplánovaná na 17. listopadu. Konkurenční Wii společnosti Nintendo bude vypuštěno 19. listopadu tohoto roku.
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.