Vítejte na mojí Webovce

.

PC-tuning

saxxon_2_


Sundáme nálepku.

Odstraníme čepičku a klíčem odšroubujeme kryt.

Uvnitř je malý elektromotor který je dobré promazat (pro tišší chod).Spodní část vrtule pečlivě zakryjeme.

Vrtuli nastříkáme.

Necháme zaschnout a složíme větráček do původniho tvaru.

Jak oživit tento konektor? No přece led-diodou.

vyndáme dráty, ale pozor, aby jste je vrátily zpět jak byly, kdyby né mohli by jste se rozloučit s hardwarem který bude připojen k tomuto konektoru.Odřízneme přepážku mezi černými dráty a Vložíme hlavičku diody do vnitř.

připojíme odpor ke žlutému drátu + (12V) druhý konec odporu připojíme k + pólu diody.- pól diody připojíme k černému drátu.

A je hotovo.Bohužel tento konektor se hodí pouze do case z plexi , nebo do case s plexi bokem

První věcí kterou je nutné udělat je vyndání samotného kolečka z útrob myšky....

.....pak od sebe oddělíme gumovou část od té z tvrdého plastu.....

...nyní vezmeme kousek plexi a vyřízneme z něj čtvereček o velikosti 30x30mm ( je nutné zvolit dostatečně silný plexi, aby nebylo užší než původní kolečko ), ten uprostřed provrtáme a upevníme na šroub jak je vidět na obrázku. Nyní nastává ta nejtěžší část - vše se upevní do sklíčidla vrtačky a za pomoci pilníku se vytvoří v podstatě nové kolečko ( doporučuju si původní kolečko přeměřit a na plexi si nazačit kam až můžete brousit a taky zapnout vrtačku:-)) ). Pokud nebudete spokojeni s povrchem, tak jej zbrušte jemným smirkovým papírem.

V myšce je pak nutné upevnit diodu ( to už nechám na Vás:o))) a vše složit zpět. Pokud se Vám vše povedlo, tak se můžete chlubit něčím takovým:

Opravdu úúúúúúúúúúúžžžaasssnnnýýýý!!!!!

K modifikaci potřebujete asi toto:

Pak je třeba kus pořádnýho (asi) plexiskla (500x500x5mm) :

Frézou nebo nečím podobným je potřeba udělat do plexi kanálky jako na obrázku:

Do konců kanálků se umístí diody a zapojí se podle schéma na obrázku:

Když je všechno hotovo, vypadá to asi takhle:

Supeeeeeeeeeeeeeeer !!!!!!! Dále si stačí pohrát s barvou diod a kamarádi Vám budou zavidět:

Na podložku je také možno si něco libovolně vyrýt:

Prostě dokonalost sama:

Je zopár postupov ako je možné vyvŕtať dieru do Case, či už prostredníctvom nástavca na vŕtačku, karbobrúsky či v našich podmienkach najdostupnejšie s obyčajnou vŕtačkou do ruky či umiestnenej napevno. Postup je jednoduchý, ale predsa len sa nájdu ľudia, ktorí ešte nemajú dieru v Case a tak sa im obrázkový návod môže hodiť.

Najprv si dobre premeriame vetrák pre ktorý chceme dieru vŕtať a prekreslíme jeho rozmery na plech, ako podrobne je len na vás, koľko máte na to energie a času. Podstatná je kružnica, ktorá ide jednoducho spraviť kružidlom, touto si označíme dieru, ktorú chceme vyvŕtať a vnútri nej nakreslíme ďalšiu, zhruba o 0.5mm menšiu, na ktorej si vyvŕtame spústu dier menším vrtákom a postupne môžeme prechádzať na väčší až sa dostaneme skoro k požadovanej veľkosti diery, kedy oddelíme vyvŕtané koliesko a opilníkujeme vyčnievajúce kusy plechu, až je hladký tak ako ho chceme mať. Popri tom všetkom nezabudneme na diery pre šróby a máme vyvŕtanú dieru pre vetrák.

Takto vyzerá už prevŕtaná finálna kružnica, ktorú chceme a môžeme si tiež všimnúť naznačené rozmery vetráku a diery pre šróby. Ešte budeme potrebovať kladivo a rydlo.

Tu nám už nezostáva nič iné než dokončiť prácu vŕtačky a kladivom či niečím jemnejším ako je rydlo na obrázku či malými kliešťami odstrihnúť vyzeraný kotúč.

Keďže nám stále vyčnievajú malé kusy plechu môžeme vziať do ruky rašpľu a za chvíľu rašpľovania dostaneme profesionálne hladkú dieru alebo pri malom vrtáku tiež môžeme použiť ako vidíte na obrázku izoláciu z drôtu. Tú si narežeme, primeriame dĺžku, potrieme lepidlom a prilepíme. Tým sa vyhneme šmirgľovaniu detailov a umožní nám to stíšiť chladič, keďže ho to lepšie odizoluje od case, takže cez menšie škáry bude prúdiť menej hluku, ale hlavne znížime prenos vibrácií na plech. Rovnako nám môže poslúžiť pri trocha vyrašpľovanej diere nalepená nastrihaná izolačka po malých dieloch a v množstve vrstiev podľa vlastného výberu.

Tak a takto pekne vyzerá na záver diera s izoláciou a priloženým vetrákom bez šróbov a mriežky

K čemu to slouží? Slouží to k osvětlení dvířek mechaniky nebo vysunutého šuplíku je to Cool :o)

Jak to teda vytvořit? Takže budem potřebovat plexi o rozměrech minimálně 15x3 cm, já měl kousek doma od řezání bočnice.

4 led diody čiré o průměru 3mm barvu nechám na vás já zvolil zelený. 2x Rezistor na 12V běžně k sehnání u prodejce diod. Nějakou tu kabeláž doporučuji jemný drátky ale né bez izolace. Pilku na železo nebo lupínkovou dále patex pistoly oboustranou lepenku na papír, smirkové plátno, lihovou fixu, laserem zdobené dárkové sáčky,vrtačku a kousek plastu nejlepší je z obalu na CD, je měkký.

Takže jako první si sundáme krytku s šuplíku na dvd je přichycená packama nebo jenom zasunuta v drážkách,

Podle ní obkreslíme lihovou fixou tvar na plexy a vyřízneme, smirkem zabrousíme aby nám velikost seděla s naším originálem. Fixou si obkreslíme tvar vyříznutého plexy na sáček a vystřihneme, oboustranou lepenku nalepíme na plexy a zase zarovnáme nalepíme kousek s dárkového sáčku, který jsme si vystřihly a opět lepenku oboustranou a závěrečná fáze kousek plastu z Cd jenom proužky takže máme hotový takový menší sendwich :o)

Těď to složitější :o)

Opatrně rozeberem mechniku některé mají, ze předu packy na uchycení čelní krytky. Něž odstraníme krytku najdeme otvor o velikosti špendlíkové hlavičky kam zasuneme kancelářskou sponku a jemně přitlačíme měly by se nám trochu vysunou šuplík mechaniky. pokud máme tak můžem sundat čelní kryt mechniky. Po stranách jsou packy, které je někdy za potřebí vylomit !

Po stranách rámečku čelní krytky vyvrtáme dírky na diody na každé straně dvě připájíme drátky a zapojíme paralelně na každý straně. Pokud toto máme, vložíme kousek námi připravené krytky a zkusíme, jak to bude vypadat pomocí trafa, nebo baterie. Zalepíme patex pistolí.

Pakliže nám to svítí tak máme za sebou dobrou práci :o) Krytku umístíme zpět a zacvakneme Drátky musí směřovat směrem na horu k desce s tištěnýma spoji napájíme odpor na jednu sadu drátku i na druhoua spojíme kladný s kladným záporný se záporným.Řádně zaizolujeme a napájíme drátky, které povedou k přívodnímu konektoru.

Napájíme na přívodní konektory na kladný kladný na záporný záporný, pokud jsi nejsme jisty ozkoušíme jsi to na přívodním konektoru multimetrem při chodu počítače né u mechaniky. Mechaniku uzavřeme zpátky plechama jak byla a rozehřejeme si patex pistoly šuplík mechaniky zatlačíme až na doraz a naneseme rozehřátý plast na šuplík, tam kde máme námy přilepený kousky plastu a přilepíme krytku necháme zaschnout a je to :o) Mechaniku zamontujeme do počítače.

A výsledek :

PS : Šikovný ruce si do plastové krytky mohou vygavírovat nápis jako já předtím, než ji přilepí :o)

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.