Vítejte na mojí Webovce

.

PC-tuning

CD-Romka

K čemu to slouží? Slouží to k osvětlení dvířek mechaniky nebo vysunutého šuplíku je to Cool :o)

Jak to teda vytvořit? Takže budem potřebovat plexi o rozměrech minimálně 15x3 cm, já měl kousek doma od řezání bočnice.

4 led diody čiré o průměru 3mm barvu nechám na vás já zvolil zelený. 2x Rezistor na 12V běžně k sehnání u prodejce diod. Nějakou tu kabeláž doporučuji jemný drátky ale né bez izolace. Pilku na železo nebo lupínkovou dále patex pistoly oboustranou lepenku na papír, smirkové plátno, lihovou fixu, laserem zdobené dárkové sáčky,vrtačku a kousek plastu nejlepší je z obalu na CD, je měkký.

Takže jako první si sundáme krytku s šuplíku na dvd je přichycená packama nebo jenom zasunuta v drážkách,

Podle ní obkreslíme lihovou fixou tvar na plexy a vyřízneme, smirkem zabrousíme aby nám velikost seděla s naším originálem. Fixou si obkreslíme tvar vyříznutého plexy na sáček a vystřihneme, oboustranou lepenku nalepíme na plexy a zase zarovnáme nalepíme kousek s dárkového sáčku, který jsme si vystřihly a opět lepenku oboustranou a závěrečná fáze kousek plastu z Cd jenom proužky takže máme hotový takový menší sendwich :o)

Těď to složitější :o)

Opatrně rozeberem mechniku některé mají, ze předu packy na uchycení čelní krytky. Něž odstraníme krytku najdeme otvor o velikosti špendlíkové hlavičky kam zasuneme kancelářskou sponku a jemně přitlačíme měly by se nám trochu vysunou šuplík mechaniky. pokud máme tak můžem sundat čelní kryt mechniky. Po stranách jsou packy, které je někdy za potřebí vylomit !

Po stranách rámečku čelní krytky vyvrtáme dírky na diody na každé straně dvě připájíme drátky a zapojíme paralelně na každý straně. Pokud toto máme, vložíme kousek námi připravené krytky a zkusíme, jak to bude vypadat pomocí trafa, nebo baterie. Zalepíme patex pistolí.

Pakliže nám to svítí tak máme za sebou dobrou práci :o) Krytku umístíme zpět a zacvakneme Drátky musí směřovat směrem na horu k desce s tištěnýma spoji napájíme odpor na jednu sadu drátku i na druhoua spojíme kladný s kladným záporný se záporným.Řádně zaizolujeme a napájíme drátky, které povedou k přívodnímu konektoru.

Napájíme na přívodní konektory na kladný kladný na záporný záporný, pokud jsi nejsme jisty ozkoušíme jsi to na přívodním konektoru multimetrem při chodu počítače né u mechaniky. Mechaniku uzavřeme zpátky plechama jak byla a rozehřejeme si patex pistoly šuplík mechaniky zatlačíme až na doraz a naneseme rozehřátý plast na šuplík, tam kde máme námy přilepený kousky plastu a přilepíme krytku necháme zaschnout a je to :o) Mechaniku zamontujeme do počítače.

A výsledek :

PS : Šikovný ruce si do plastové krytky mohou vygavírovat nápis jako já předtím, než ji přilepí :o)

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.